Archiwum
Tour de Rulewski - Jerzy Derenda



Tour de Rulewski - Pan Marek Gralik i Pani Jolanta Metkowska

Tour de Rulewski
Dzisiejszy etap to podziękowania dla kuratorium „ za współdziałanie na rzecz edukacji dzieci i młodzieży”. Prawda materialna polegała na współorganizowaniu z moim biurem senatorskim konkursów „List do Taty” i „Orła Białego –Nasza Duma”. Uczestniczyły w nich setki szkół, nauczyciele młodzież. Pomocy udzielały samorządy. Byli też przeciwnicy i obojętni. Kurator Marek Gralik, choć skromny budżetowo, wspierał wyróżnieniami a nawet kasą uczestników konkursu. W innych działaniach włączano mnie do konsultacji nad reformą, pomocy dla szkół. Dyrektor Jolanta Metkowska wkładała dodatkowo serdeczną troskę. Jako jedyni postawił oświatę ponad politykę. Wiadomo, z pokolenia Solidarności.

Biuro Senatorskie uczestniczyło samotnie w ramach całego województwa we wszystkich edycjach konkursu „List do ojca”. W tym roku wobec zakończenia działalności w senacie nie brało udziału. Jeśli jednak zdarzyłoby się, że któreś dziecko z terenu naszego województwa uczestniczyło to wręczę nagrody pocieszenia. Czekam na potwierdzenie udziału.

Tour de Rulewski –Marek Magdziarz

Tour de Rulewski –Marek Magdziarz


14.08.2019 - Podziękowanie

Kolejne podziękowanie, wpłynęło do Biura Senatora Jana Rulewskiego.
W imieniu Senatora Jana Rulewskiego, nasze biuro, bardzo dziękuje za ciepłe słowa ! :-)
12.08.2019 - podziękowanie od Pani Aleksandry Dulkiewicz

Pan Senator Jan Rulewski w dniu dzisiejszym dostał podziękowanie od Pani Aleksandy Dulkiewicz. Jest nam niezmiernie miło. Biuro Senatorskie bardzo dziękuje za wiadomość.
" Szanowna Pani,
Prezydent miasta Gdańska - pani Aleksandra Dulkiewicz pragnie bardzo serdecznie podziękować panu senatorowi za udzielone wsparcie. Wiele to dla niej znaczy i jest nadzieja, że podobne głosu i działania poprawią poziom debaty publicznej w Polsce.
Z wyrazami szacunku,
MB "
Maciej Buczkowski |
08.08.2019- Pożegnania ciąg dalszy...

Tour de Rulewski




85-776 Bydgoszcz



500 + dla niepełnosprawnych na rympał

Wyjaśnienie:
Poprawka nr 1 - Redakcyjna.
Poprawka nr 2 – Zrównująca uprawnienia.
Poprawka nr 3 ( głosowana razem z poprawką nr 1 i 2 ) – Uwzględnia rencistów z wypadków pracy i chorób zawodowych.
Poprawka nr 4- Obejmuje dzieci.
Poprawka nr 5- Obejmuje młodzież.
Poprawka nr 6- Złotówka za złotówkę. Usuwa próg.
Poprawka nr 7- Waloryzuje świadczenia.
Dyżur w Inowrocławiu- Pożegnanie

Edi. tekstu :
Dyżur w Inowrocławiu.
Miał CHARAKTER SZCZEGÓLNY GDYŻ POŻEGNALNY, W ZWIĄZKU Z KOŃCZĄCĄ SIĘ KADENCJĄ SENATU.
Stąd dużo serdeczności. Dla niewidomych przygotowana przeze mnie kopiarko-drukarka. Dla pozostałych uczestników spotkań specjalne wydawnictwo ilustracyjne drogi życiowej senatora. Pamiątki otrzymały osoby, które pomogły w działalności senatorskiej ,w sposób otwarty, bez uprzedzeń i gier politycznych. One też uznały potrzebę rewanżu. A więc Starszy Cechu- Piotr Jóźwiak, który przez moje trzy kadencje wykazywał życzliwość, obdarował mnie dyplomem i pamiątkową figurą „ podziękowanie…” ( patrz zdjęcie). Młody autor- Wojtek Gonera własną książką o historii solidarnościowego ruchu chłopskiego na Kujawach, Andrzej Dargacz (Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Inowrocławiu im. Karola Kopcia) zawsze, nawet wbrew niektórym sugestiom ,pomagał w kampaniach wyborczych i wprowadzał w środowiska. Inna Pani- Lilianna Dyks ( Wiceprzewodnicząca Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka), wielokrotnie oceniała prace konkursów prowadzonych przez senatora. Zbyszek Gedowski – weteran Solidarności, jako nieliczny pamiętał o wspólnej drodze i umieszczał a raczej ... poganiał do interwencji. Dyr. Marek Gerus (PGKiM) ułatwiał propagację wystaw i spotkań na terenie Inowrocławia. Prawda jest większa niż relacja. Było więcej życzliwych osób. Ale, to niespodzianka wielu przeszkadzało w pełnieniu funkcji i nie byli to tylko przeciwnicy polityczni. Ci ostatni nie wpuszczali ,wbrew prawu na teren cukrowni w Kruszwicy i Nakle, inni blokowali inicjatywy jako udzielni książęta. Najlepiej jednak wyszła ocena ogólna czyli poparcie wyborcze. Dzięki Wyborcom, to właśnie z Inowrocławia, jako największego miasta w okręgu mogłem przez dwie kadencje piastować mandat senatora.
Spotykam się też z dyrektorem Skowrońskim z sanatorium Pod Tężniami. To wzór rzetelności i lojalności. Dzięki tym cechom i gospodarności sanatorium nie różni się od europejskich. Nowa inwestycja to taras na dachu z widokiem na tężnie. Nawet zobaczyłem zadowolonych pensjonariuszy. Pożegnalna wizyta u sąsiada a także konkurenta Skowrońskiego czyli Pana Tadeusza Chęnsego. W rozmowie kaperują do PSL. Mimo odmowy żegna zbiorem książek. Będzie co czytać na rzeczywistej emeryturze.
Dyżur spowodował, że przyszły zdezorientowane licznymi zmianami w ubezpieczeniach Panie z rocznika 53, które oczekują wyrównania emerytur na podstawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.